آنچه در این پست میخوانید

ویلاها، خانه هایی برای تفریح و گذران زمان فراغت هستند. ساختمان هایی که معوملا در مناطق خوش آب و هوا ساخته شده و در زمان تعطیلات میزبان صاحبین خود هستند. ویلای هوشمند یکی از خدمات متعدد شرکت خانه های هوشمند می باشد. هوشمند سازی ویلاها می تواند باعث بالا رفتن کیفیت زندگی و گذران زمان، بالا بردن امنیت، ایمنی تامین شده و تنوع و راحتی در استفاده از این ساختمان ها باشد.

هوشمند سازی مبتنی بر اینترنت اشیا

سیستم های نسل دوم خانه های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا یا سیستم خانه هوشمند SHS،بر خلاف روش های قدیمی تر هوشمند سازی ساختمان نظیر BMS یک مزیت عمده دارد. عدم نیاز به سیم کشی خانه هوشمند بر پایه اینترنت اشیا را به یک گزینه مناسب برای هوشمند سازی ویلاها تبدیل می کند. سیستم های قدیمی مدیریت ساختمان به  خاطر الزام وجود سیم کشی با اتصالات KNX، نیاز به وجود هاب مرکزی و اتاق سرور معمولا بسیار پر هزینه هستند. این موضوع زمانی بیشتر احساس می شود که تمام زیرساخت های لازم باید برای یک تک واحد یعنی یک ویلا خریداری گردند. همین موضوع سبب بالا رفتن قیمت نهایی هوشمند سازی ساختمان با روش های قدیمی در ویلاها میشد.

تصویر ویلای هوشمند

بر خلاف سیستم های قدیمی، ویلای هوشمند شده به وسیله اینترنت اشیا به خاطر عدم نیاز به زیر ساخت هایی نظیر هاب مرکزی، سیم کشی و اتاق سرور بسیار ارزان تر هستند. هوشمند سازی ارزان ویلاها از خدمات سیستم های نسل دوم خانه های هوشمند است.

سناریو های گسترده برای ویلای هوشمند

به خاطر استفاده از سیستم های جدید و به روز مبتنی بر اینترت اشیا، یک ویلای هوشمند نسل دوم می تواند تمام اجزای خود را هوشمند کند. از نورپردازی، سیستم های تهویه،  امنیت و ایمنی، سیستم های صوتی و تصویری، لوازم خانگی و … تا فضاهایی مانند پوشش استخر ها، باربکیو و شومینه ها، آسانسورها، سیستم های آبیاری و … قابلیت هوشمند شدن را دارا هستند.

هوشمند سازی وضع موجود

برای داشتن یک ویلای هوشمند نیازی به خرید تجهیزات گران قیمت نیست، ساختمان شما فارغ از سال ساخت و سیستم های تاسیساتی قابلیت هوشمند شدن را دارا هستند. حتی لوازم خانگی قدیمی مانند کولر آبی نیز می تواند به دستان شما کنترل گردد.

هوشمند سازی، کنترل از راه دور و نظارت

مهمترین ویژگی یک ویلای هوشمند، نظارت دائمی و بالا بردن امنیت در آن است. امنیت بالا در سیستم های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا به خاطر استفاده از اتصالات نسل دوم تضمین شده است. خانه خود را از راه دور و فقط با اینترنت کنترل نمایید.

اتوماسیون و خودکار سازی، آسایش بدون دخالت شما

سیستم هوشمند نسل دوم ساختمان ها قابلیت این موضوع را دارا هستند که با اتوماسیون نویسی دخالت در ایجاد شرایط آسایش را به حداقل برساند.

اتوماسیون برای یک ویلای هوشمند را با یک مثال توضیح میدهیم. ما در خانه های هوشمند، برای ویلای شما سیستم تهویه مبتنی بر اینترنت اشیا فراهم نموده ایم. اکنون با شرط نویسی در فضای ابری و به وسیله سیستم های پیشرفته رایانش ابری، تلفن شما و اعضای خانواده تبدیل به یک سیستم سنجش فاصله می شود. اگر دمای خانه شما کمتر از ۲۰ درجه بود و اگر شما یا هر یک از اعضای خانواده در مسیر ویلای هوشمند خود هستید، سیتسم تهویه بدون دخالت شما روشن شده و دما را به سطح آسایش می رساند. این مثال قابلیت توسعه برای تمام اجزای خانه هوشمند را دارا هست.

ویلای هوشمند و کنترل اجزا از چهار طریق

یکی از نگرانی های اصلی کارفرمایان، عدم عملکرد سیستم های هوشمند در زمان نبود اینترنت است. خانه های هوشمند شده به وسیله ما، از روش های مختلفی قابلیت کنترل را دارا هستند. اپلیکیشن موبایل، دستیار صوتی، ریموت کنترل های تابعی، تاچ پنل و اتوماسیون. ضمنا ما در خانه های هوشمند نوانایی ساخت پنل های مدیریتی را نیز دارا هستیم که می تواند راه دیگری برای کنترل اجزای خانه هوشمند شما باشد.

هزینه هوشمند سازی ویلاها با نسل دوم سیستم های هوشمند ساختمانی

هوشمند سازی ساختمان ها به وسیله اینترنت اشیا، بسیار ارزان تر از سیستم های مشایه نظیر سیستم مدیریت ساختمان می باشد. همچنین تنوع خدمات در این سیستم میتواند دایره گسترده از محصولات و امکانات را در اختیار شما قرار دهد. هزینه های هوشمند سازی ساختمان ها به وسیله اینترنت اشیا با توجه به نوع خدمات مورد نظر شما متفاوت است. شما از طریق این لینک می توانید اقلام مورد نیاز خود را سفارش داده و از حدود هزینه های خود برای داشتن یک ویلای هوشمند آگاه گردید.

 

 

اجزای ویلای هوشمند

در ادامه این مطلب قصد داریم به توضیح سیستم های هوشمندی که میتوانیم برای یک ویلا از آن ها استفاده کنیم بپردازیم.

نور پردازی هوشمند ویلا

یکی از مهمترین اجزای هر خانه نور و سیستم روشنایی آن است. ویلاها نیز همچون سایر ساختمان ها از این قائده مستثنی نیستند. نور ویلاها از روش ای مختلفی قابلیت هوشمند شدن را دارا هستند. از سناریوهای خرید تجهیزات هوشمند، حذف کلیدهای سنتی برق، هوشمند سازی این کلیدها یا استفاده از کلیدهای هوشمند تاچ. داشتن یک نورپردازی هوشمند در ویلاها مزیت های فراوانی دارد.

کنترل نور

اولین مزیت کنترل تمام لامپ های داخلی و خارجی، نورپردازی نماها و نورپردازی داخلی به وسیله اپلیکیشن، دستیار صوتی، ریموت کنترل های تابعی و اتوماسیون است.

امنیت بالاتر

کافی است سیستم نورپردازی هوشمند ویلای خود را با دیگر اجزای ویلای هوشمند خود هماهنگ کنید تا لامپ ها نیز در کنار سایر تجهیزات امنیتی و حفاظتی به امن شدن ساختمان شما کمک نمایند.

کاهش مصرف انرژی

با سناریو نویسی و اتوماسیون میتوانید مصرف برق را در ویلای خود مدیریت کنید و هزینه های انرژی ساختمان خود را کاهش دهید.

مهمان های خود را شگفت زده کنید

عصر دلچسب یک روز تابستانی به همراه مهمانان به ویلای خود رسیده اید، کافی است به دستیار صوتی فرمان دهید تا تمامی عملکردهای خانه طبق یک سناریو از پیش تعییین شده شروع شوند.

مد های مختلف

برای تمام تفریحات درون ویلای خود یک سناریو تربیت دهید و با فرمان دادن هر یک، سیستم صوتی، نور، پرده ها و … را با یک حرکت هماهنگ تنظیم کنید. پارتی مد، سینما مد، لایت نایت و ….

سیتسم تهویه هوشمند ویلا

سیستم تهویه هوشمند یکی از ارکان مهم در داشتن یک ویلای فول امکانات است. این سبک از خانه به دلیل استفاده مقطعی معمولا در فصل زمستان بسیار سرد یا در تابستان ها بسیار گرم هستند. کافی است سیستم تهویه خود را هوشمند کنید تا قبل از رسیدن به ساختمان، دما و رطوبت طبق معیار ها و بنا بر سلیقه شما تنظییم شود. این موضع هم باعث کاهش مصرف انرژی و هزینه های جاری شده و هم کیفیت زندگی شما را افزایش می دهد.

امنیت هوشمند در ویلاها

یکی از بزرگترین نگرانی ها در داشتن یک ویلا حفظ امنیت آن است. به دلیل دور بودن این سبک از ساختمان ها از محل زندگی و شهرها حفظ امنیت آن ها یکی از دغدغه های اصلی صاحبان ویلا ها می باشد. امنیت هوشمند چیزی فراتر از داشتن یک سیستم امنیتی با دوربین و دزدگیر است. در ویلای هوشمند تمام اجزا در کنار سیستم های حفاظتی و امنیتی به حراست از ساختمان می پردازند.

میتوانید با تعریف یک اتوماسیون حراستی، پرده ها، لامپ ها، سیستم های صوتی و … حتی آبیاری را برای کمک به امنیت خانه خود به کار بگیرید. همچنین این سیستم ها توانایی اتصال به سامانه های پیامک، اعلان خطر یا تماس ضروری را دارا هستند تا در صورت پیش آمدن یک شرایط بحرانی شما و پلیس در جریان اتفاقات قرار بگیرید.

ایمنی در ویلای هوشمند

ایمنی به معنی کاهش دادن ضریب ریسک و خطرهای احتمالی است. نفوذ آب باران، نشت گاز یا آب از لوله ها، آتش سوزی یا جمع شدن گازهای سمی نظیر Co یا دود و … تنها بخشی از مخاطرات برای یک ساختمان است. با ایجاد یک سناریو ایمنی هوشمند در ساختمان خود، برای هر گونه اتفاق آماده باشید.

 

تصویر ویلای هوشمند

استخر هوشمند

استخر ها یکی از اجزای جدای نشدنی ویلاهای لوکس و زیبا هستند اما حفظ نظافت آن ها سختی ها و دردسر های فراوانی دارد. استخر هوشمند می تواند پوشش های سطحی استخر را به سامانه خانه هوشمند متصل کرده و کنترل آن را در هر نقطه از جهان در اختیار شما قرار دهد. همچنین سیستم های نظافتی هوشمند استخر ها نیز توانایی اتصال به سیستم هوشمند ما را دارا هستند. نورپردازی هوشمند، سیستم تامین آب گرم برای استخر هوشمند و … دیگر امکانات برای ویلای هوشمند شما می باشد.

 

تصویر ویلای هوشمند

آبیاری هوشمند

تجهیزات آبیاری هوشمند به شما این امکان را می دهد تا در هر نقطه از جهان بتوانید گیاهان خود را آبیاری کنید. همچنین از سلامت آن ها با خبر شوید. این کار میتواند از طریق اپلیکیشن و دستیار صوتی یا زمان بندی و اتوماسیون انجام پذیرد.

 

تصویر ویلای هوشمند

تجهیزات تفریحی هوشمند

باربکیوها، فایر پیت ها، آلاچیق و  … اجزای جدا نشدنی برای یک تفریح خوب در تعطیلات هستند. تمام این سیستم ها می توانند به سامانه خانه هوشمند شما متصل شود. و این بدین معنی است که حتی می توانید باربیکو خود را با دستیار صوتی روشن کنید.

در کنار تمام سناریوهای هوشمند سازی ساختمانی که شرح داده شد می توان اجزای دیگر یک ویلا نظیر پرده ها، سیستم های صوتی و تصویری، لوازم خانگی، آسانسور ها و … را نیز هوشمند نمود.

تصویر ویلای هوشمند

هوشمند سازی ویلاها در سراسر ایران

ما در خانه های هوشمند، خدمات سیستم های مبتنی بر اینترنت اشیا خود را به سراسر ایران ارائه می دهیم. پشتیبانی ۲۴ ساعته، گارانتی رایگان و خدمات پس از فروش نا محدود از دیگر خدمات خانه های هوشمند می باشد. کافی است با ما تماس بگیرید و ساختمان هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا خود را سفارش دهید.

اشتراک گذاری این مطلب:

پروتکل ارتباطی زیگ بیزیگ بی چیست؟
چالش های اینترنت اشیاچالش های اینترنت اشیا