ویلاها، خانه هایی برای تفریح و گذران زمان فراغت هستند. ساختمان هایی که معوملا در مناطق خوش آب و هوا ساخته شده و در زمان تعطیلات میزبان صاحبین خود هستند. ویلای هوشمند یکی از خدمات متعدد شرکت خانه های هوشمند می باشد. هوشمند سازی ویلاها می تواند باعث بالا رفتن کیفیت زندگی و گذران زمان، بالا بردن امنیت، ایمنی تامین شده و تنوع و راحتی در استفاده از این ساختمان ها باشد.

هوشمند سازی مبتنی بر اینترنت اشیا

سیستم های نسل دوم خانه های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا یا سیستم خانه هوشمند SHS،بر خلاف روش های قدیمی تر هوشمند سازی ساختمان نظیر BMS یک مزیت عمده دارد. عدم نیاز به سیم کشی خانه هوشمند بر پایه اینترنت اشیا را به یک گزینه مناسب برای هوشمند سازی ویلاها تبدیل می کند. سیستم های قدیمی مدیریت ساختمان به  خاطر الزام وجود سیم کشی با اتصالات KNX، نیاز به وجود هاب مرکزی و اتاق سرور معمولا بسیار پر هزینه هستند. این موضوع زمانی بیشتر احساس می شود که تمام زیرساخت های لازم باید برای یک تک واحد یعنی یک ویلا خریداری گردند. همین موضوع سبب بالا رفتن قیمت نهایی هوشمند سازی ساختمان با روش های قدیمی در ویلاها میشد.

تصویر ویلای هوشمند

بر خلاف سیستم های قدیمی، ویلای هوشمند شده به وسیله اینترنت اشیا به خاطر عدم نیاز به زیر ساخت هایی نظیر هاب مرکزی، سیم کشی و اتاق سرور بسیار ارزان تر هستند. هوشمند سازی ارزان ویلاها از خدمات سیستم های نسل دوم خانه های هوشمند است.

سناریو های گسترده برای ویلای هوشمند

به خاطر استفاده از سیستم های جدید و به روز مبتنی بر اینترت اشیا، یک ویلای هوشمند نسل دوم می تواند تمام اجزای خود را هوشمند کند. از نورپردازی، سیستم های تهویه،  امنیت و ایمنی، سیستم های صوتی و تصویری، لوازم خانگی و … تا فضاهایی مانند پوشش استخر ها، باربکیو و شومینه ها، آسانسورها، سیستم های آبیاری و … قابلیت هوشمند شدن را دارا هستند.

هوشمند سازی وضع موجود

برای داشتن یک ویلای هوشمند نیازی به خرید تجهیزات گران قیمت نیست، ساختمان شما فارغ از سال ساخت و سیستم های تاسیساتی قابلیت هوشمند شدن را دارا هستند. حتی لوازم خانگی قدیمی مانند کولر آبی نیز می تواند به دستان شما کنترل گردد.

هوشمند سازی، کنترل از راه دور و نظارت

مهمترین ویژگی یک ویلای هوشمند، نظارت دائمی و بالا بردن امنیت در آن است. امنیت بالا در سیستم های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا به خاطر استفاده از اتصالات نسل دوم تضمین شده است. خانه خود را از راه دور و فقط با اینترنت کنترل نمایید.

اتوماسیون و خودکار سازی، آسایش بدون دخالت شما

سیستم هوشمند نسل دوم ساختمان ها قابلیت این موضوع را دارا هستند که با اتوماسیون نویسی دخالت در ایجاد شرایط آسایش را به حداقل برساند.

اتوماسیون برای یک ویلای هوشمند را با یک مثال توضیح میدهیم. ما در خانه های هوشمند، برای ویلای شما سیستم تهویه مبتنی بر اینترنت اشیا فراهم نموده ایم. اکنون با شرط نویسی در فضای ابری و به وسیله سیستم های پیشرفته رایانش ابری، تلفن شما و اعضای خانواده تبدیل به یک سیستم سنجش فاصله می شود. اگر دمای خانه شما کمتر از 20 درجه بود و اگر شما یا هر یک از اعضای خانواده در مسیر ویلای هوشمند خود هستید، سیتسم تهویه بدون دخالت شما روشن شده و دما را به سطح آسایش می رساند. این مثال قابلیت توسعه برای تمام اجزای خانه هوشمند را دارا هست.

ویلای هوشمند و کنترل اجزا از چهار طریق

یکی از نگرانی های اصلی کارفرمایان، عدم عملکرد سیستم های هوشمند در زمان نبود اینترنت است. خانه های هوشمند شده به وسیله ما، از روش های مختلفی قابلیت کنترل را دارا هستند. اپلیکیشن موبایل، دستیار صوتی، ریموت کنترل های تابعی، تاچ پنل و اتوماسیون. ضمنا ما در خانه های هوشمند نوانایی ساخت پنل های مدیریتی را نیز دارا هستیم که می تواند راه دیگری برای کنترل اجزای خانه هوشمند شما باشد.

هزینه هوشمند سازی ویلاها با نسل دوم سیستم های هوشمند ساختمانی

هوشمند سازی ساختمان ها به وسیله اینترنت اشیا، بسیار ارزان تر از سیستم های مشایه نظیر سیستم مدیریت ساختمان می باشد. همچنین تنوع خدمات در این سیستم میتواند دایره گسترده از محصولات و امکانات را در اختیار شما قرار دهد. هزینه های هوشمند سازی ساختمان ها به وسیله اینترنت اشیا با توجه به نوع خدمات مورد نظر شما متفاوت است. شما از طریق این لینک می توانید اقلام مورد نیاز خود را سفارش داده و از حدود هزینه های خود برای داشتن یک ویلای هوشمند آگاه گردید.

 

ارسال فرم برآورد هزینه هوشمندسازی ویلا

 

اجزای ویلای هوشمند

در ادامه این مطلب قصد داریم به توضیح سیستم های هوشمندی که میتوانیم برای یک ویلا از آن ها استفاده کنیم بپردازیم.

نور پردازی هوشمند ویلا

یکی از مهمترین اجزای هر خانه نور و سیستم روشنایی آن است. ویلاها نیز همچون سایر ساختمان ها از این قائده مستثنی نیستند. نور ویلاها از روش ای مختلفی قابلیت هوشمند شدن را دارا هستند. از سناریوهای خرید تجهیزات هوشمند، حذف کلیدهای سنتی برق، هوشمند سازی این کلیدها یا استفاده از کلیدهای هوشمند تاچ. داشتن یک نورپردازی هوشمند در ویلاها مزیت های فراوانی دارد.

کنترل نور

اولین مزیت کنترل تمام لامپ های داخلی و خارجی، نورپردازی نماها و نورپردازی داخلی به وسیله اپلیکیشن، دستیار صوتی، ریموت کنترل های تابعی و اتوماسیون است.

امنیت بالاتر

کافی است سیستم نورپردازی هوشمند ویلای خود را با دیگر اجزای ویلای هوشمند خود هماهنگ کنید تا لامپ ها نیز در کنار سایر تجهیزات امنیتی و حفاظتی به امن شدن ساختمان شما کمک نمایند.

کاهش مصرف انرژی

با سناریو نویسی و اتوماسیون میتوانید مصرف برق را در ویلای خود مدیریت کنید و هزینه های انرژی ساختمان خود را کاهش دهید.

مهمان های خود را شگفت زده کنید

عصر دلچسب یک روز تابستانی به همراه مهمانان به ویلای خود رسیده اید، کافی است به دستیار صوتی فرمان دهید تا تمامی عملکردهای خانه طبق یک سناریو از پیش تعییین شده شروع شوند.

مد های مختلف

برای تمام تفریحات درون ویلای خود یک