هوشمندسازی ساختمان ها و داشتن یک ساختمان یا خانه هوشمند به بکی از جذاب ترین مباحث مرتبط با ساختمان و طراحی بدل شده است. با گسرتش تکنولوژی های مختلف، هوشمندسازی ساختمان ها با روش های بسیار ساده تری نسبت به گذشته انجام میپذیرد. بر خلاف سیستم های قدیمی مانند BMS یا سیستم مدیریت ساختمان و EMS یا سیستم مدیریت انرژی، خانه های هوشمند با اینترنت اشیا بسیار کاربردی تر، زیباتر، با اتصالاتی پایدارتر و ارزان تر هستند. در این مقاله شرکت خانه های هوشمند به بررسی یکی از معتبر ترین کمپانی های تولید کننده قطعات سیستم خانه هوشمند SHS میپردازیم. تجهیزات خانه هوشمند هوگار میتوانند به راحتی هر ساختمانی را بدون تغییر یا تخریب هوشمند نمایند.

خانه هوشمند بدون سیم هوگار

مهمترین مبحث در زمینه هوشمندسازی ساختمان ها، اتصالات قطعات و اجزای ساختمان به یکدیگر و در نهایت به پنل های کنترلی و نرم افزارهای گوشی های هوشمند است. در گذشته این اتصالات به وسیله پروتکل هایی نظیر KNX یا BUS و از طریق سیم کشی انجام میپذیرفت. اما با گسترش دانش اینترنت اشیا، این قطعات با پروتکل های نسل دو ارتباطی با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند.

تجهیزات خانه هوشمند هوگار نیز مانند دیگر برندهای تولید کننده قطعات خانه هوشمند از پروتکل های ارتباطی بی سیم استفاده میکنند. پایه اصلی این ارتباطات در هوگار، Z-Wave است. Z-Wave از جدیدترین شکلهای ارتباطی اجزای مختلف بوده و ویژگی های منحصر به فردی را دارا میباشد. از این رو خانه هوشمند هوگار بسیار پایدار، کاربردی و مناسب است.

 

درباره طراحی خانه های هوشمند بیشتر بدانید

 

درباره برند هوگار

Hogar Controls یک شرکت جهانی فعال در حوزه اینترنت اشیا است که با رویکرد طراحی و ارائه راه حل های هوشمندانه و قدرتمند برای شهرهای هوشمند، جوامع، انواع ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، بیمارستان ها و واحدهای مرتبط با تغذیه مانند رستوران ها و کافی شاپ ها و به طور کلی یک  زندگی هوشمند در سال 2015 تأسیس شده است. هوگار به دنبال طراحی محصولاتی کاربردی و زیبا برای داشتن یک زندگی نوین و هوشمند در عصر حاضر است. استفاده آسان از محصولات، پایداری ارتباطات و راحتی استفاده کنندگان مهمترین رویکرد و هدف تجهیزات خانه هوشمند هوگار میباشد.

برند هوگار تا به حال (سال 2021) میلیون ها محصول هوشمند را در سراسر جهان عرضه کرده و زندگی میلیون ها انسان را به سمت راحتی و آسایش بیشتر سوق داده است.

 

تجهیزات خانه هوشمند بی سیم هوگار کنترل

 

شعار هوگار این است، فقط به هوشمندی ساختمان ها بسنده نکنید، فراتر بروید. خانه مهمترین فضای معماری است. فضایی که فردیت و آرزوهای ما را منعکس می کند. ما در هوگار معتقدیم که نیازهای بالقوه شما را تأمین می کنیم و با همکاری با معماران برجسته و طراحان داخلی برای تبدیل چشم انداز خود با محصولات هوشمند، شیک و منحصر به فرد، یک راه حل جامع برای خانه های هوشمند ارائه می دهیم.

برند هوگار در ابتدا در کشور آمریکا بنیان گذاری شده و تمامی محصولات آن در این شکور طراحی میگردند. محصولات هوگار در هند ساخته شده و در شعب مختلف آن رد سراسر جهان به فروش میرسد.

 

پنج وسیله کاربردی در خانه های هوشمند

 

نقاط ضعف و قدرت تجهیزات خانه هوشمند هوگار

همانطور که پیشتر ذکر شد، تجهیزات هوشمند هوگار از پروتکل ارتباطی Z-Wave استفده میکنند. این پروتکل ارتباطی به خاطر ایجاد یک ساختار مش بسیار قدرتمند و پایدار میباشد. بنابراین مناسب تمامی ساختمان ها با هر مساحت یا تعداد طبقه میباشد. زیبایی خیره کننده محصولات از دیگر ویژگی های این برند مطرح جهانی است. هوگار تجهیزات خود را در سناریوهای روشنایی و نور هوشمند، کیت های امنیت و ایمنی هوشمند، هوشمند سازی سیستم های تهویه مطبوع به وسیله ترموستات های هوشمند ، تفریحات و سرگرمی های هوشمند و کنترل هوشمند عرضه مینماید.

شاید مهمترین ضعف هوگار قیمت بالای آن نسبت به تجهیزات مشابه میباشد. البته کیفیت فوق العاده محصولات، نرم افزار کاربردی و زیبایی قطعات میتواند توجیه کننده قیمت بالای آن باشد.

انواع کلیدها و سوئیچرهای چند کاربره، تاچ پنل ها و سنسورها از مهمترین محصولات برند هوگار میباشد.