در توضیحات سیستم های مدیریتی ساختمان همواره با مفهومی به نام “خانه هوشمند” روبرو می گردیم اما به راستی یک خانه هوشمند چیست؟ چرا باید خانه هوشمند داشته باشیم؟ خانه هوشمند چه کارهایی را برای ما انجام می دهد؟ هزینه ساخت یک خانه هوشمند چقدر است؟ چگونه می توانیم یک خانه هوشمند داشته باشیم و سوالهای از این دست.

پس اگر شما هم به این سوالات فکر میکنید و به دنبال پاسخ این سوالات هستید از شما دعوت میکنیم در ادامه این پست با ما همراه باشید.

نیاز به خانه‌ هوشمند

خانه هوشمند ما را در انجام امور تکراری منزل کمک می نماید. کارهای ساده ای که هر روز وقت زیادی از ما گرفته و فراموشی برخی از آنها می تواند خسارات جبران ناپذیری را تحمیل کند. خانه هوشمند برای افزایش کیفیت زندگی امری مهم بوده و باعث می شود شما در خانه خود آرامش بیشتری را کسب نمایید.

خانه ای که به وسیله نسل دوم سیستم اتوماسیون ساختمان هوشمند شده است، می تواند همه اجزای خانه را تحت اختیار و کنترل شما قرار دهد. سیستم های نورپردازی هوشمند می تواند همراه با سناریوهای متعدد شما را از کلیدهای قدیمی برق بی نیاز کند. لامپ های هوشمند خانه شما را با نور رنگ آمیزی می کند و تنوع دکوراسیون بی نهایتی را برای شما به ارمغان بیاورد. سیستم های تهویه هوشمند، خانه شما را همواره در شرایط آسایش محیطی قرار می دهد. تصفیه هوای هوشمند کیفیت هوایی که تنفس می کنید را افزایش میدهد.

لوازم خانگی هوشمند به شما در انجام امور خانه کمک می کند. سیستم های امنیتی و ایمنی هوشمند خانه شما را در برابر عوامل خارجی، سرقت و شرایط اضطراری بیمه می نماید. خانه هوشمند یک سیستم نوین و ایمن بوده که تجربه یک زندگی ایده آل را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

تصویر کنترل خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا

خانه هوشمند، از گذشته تا امروز

هوشمند سازی خانه ها تاریخی به اندازه تاریخ تمدن و شهرنشینی دارد. انسان همواره در تلاش بوده تا کارها را به صورت خودکار و اتوماسیون پیش ببرد. اما آنچه که می توان به آن واژه هوشمندی را اطلاق کرد، سیستمی است که در آن وسایل و اجزای خانه به وسیله تکنولوژی اینترنت اشیا هوشمند شده باشند می باشد. در نسل دوم سیستم اتوماسیون ساختمان یا سیستم خانه هوشمند SHS، خانه هوشمند به وسیله اتصالات ایمن، پایدار و کاربردی با یکدیگر هماهنگ شده و به انجام اموری که از پیش برنامه نویسی شده اند می پردازند.

همچنین اگر به این موضوع علاقه دارید پیشنهاد میکنیم مطلب “تاریخچه خانه های هوشمند” را از دست ندهید.

خانه هوشمند چه کارهایی را برای ما انجام می دهد؟

شما می توانید با هوشمند کردن خانه خود به وسیله نسل دوم سیستم اتوماسیون ساختمان، تمامی اجزای ساختمان خود را تحت یک سیستم مشترک مرکزی مبتنی بر محاسبات در فضای ابری هوشمند نمایید و انجام تمام امور را به این سیستم مرکزی بسپارید. از آبیاری هوشمند گیاهان تا موسیقی ای که دوست دارید صبح با آن از خواب بیدار شوید. از سیستم های امنیتی هوشمند تا آسانسورها و نور هوشمند. از تهویه و تصفیه هوا تا ایمنی ساختمان خود را هوشمند کنید.

برخی از کارهایی که خانه هوشمند انجام میدهد را میتوانید در مقاله “خانه هوشمند چه کارهایی را انجام میدهد؟ ” بخوانید.